Hledáte bezpečný podnikatelský plán, do kterého „uložit” své peníze s poměrně jistou návratností vaší investice? Řešením může být právě stavba mycího centra. Optimální volbou je bezkontaktní myčka, která při svém provozu od investora vyžaduje minimum aktivního zapojení. Kolik bezkontaktní myčka stojí a za jak dlouho se vám investované peníze vrátí?

Bezkontaktní myčka návratnost

Kolik stojí bezkontaktní myčka a jaké faktory ovlivňují návratnost investice?

Cena samotného samoobslužného boxu je velmi individuální, samotná technologie se pohybuje od 500 tis. za mycí box, v případě investice včetně konstrukce, výstavby zemní části a doplňků k mycímu centru se cena reálně pohybuje kolem 1,5-2 milionů Kč. Konkurence často nabízí nižší cenu, ta však nezahrnuje důležité součásti, bez kterých se žádná myčka neobejde. 

Nacenění našich bezkontaktních myček na rozdíl od jiných zahrnuje kromě samotného boxu také:

  • podlahy,
  • konstrukci,
  • i podzemní nádrže.

Další věc, kterou je důležité vzít při výpočtu návratnosti investice v potaz, je počet boxu, které plánujete provozovat. Náklady na výstavbu se totiž s větším množstvím boxů postupně snižují.

Největším výdajem však nejsou samotné mycí boxy, ale vhodný pozemek. 

Pro co nejlepší návratnost investice je optimální pozemek u čerpací stanice nebo v okolí obytné zóny. Největší výdělky bezkontaktní myčky můžete očekávat na sídlišti nebo na místech, přes která lidé cestují mezi prací a domovem.

Kromě lokality je důležitá také dostatečná rozloha pozemku a možnost jeho napojení na inženýrské sítě. Přečtěte si více o výběru vhodného místa v článku, Co musíte vědět před stavbou samooblužných boxů.

Bezkontaktní myčka návratnost

Kdy vám začne investice do bezkontaktní myčky vydělávat?

Průměrná návratnost investice do klasického samoobslužných myček o třech boxech se pohybuje kolem 5 lety. V případě optimálního pozemku se vám mohou investované peníze začít vracet dokonce už po 3 letech.

Další výhodou bezkontaktních myček je i minimální potřeba zaměstnanců. Na jejich údržbu stačí zpravidla jeden člověk. Proto se jedná o optimální investici s minimem starostí. 

Bezkontaktní myčka návratnost