Chcete vědět, jestli se vám vyplatí investice do samoobslužné myčky? Stavba mycího centra či pouze mycích boxů je bezpečný podnikatelský plán s návratností investice v rámci jednotek let. Kdy byste měli o investici do mycích boxů začít vážně uvažovat?

Investice do samoobslužné myčky

Investice do samoobslužné myčky – kdy o ní začít přemýšlet?

Samoobslužná myčka je investice v řádech milionů. Nejdražší položkou však nejsou samotné mycí boxy, ale vhodný pozemek. Pokud máte pozemek například u čerpací stanice nebo na sídlišti, samoobslužné mycí boxy jsou optimální volbou, jak tento prostor využít a zhodnotit.

O investici do mycího centra se však vyplatí uvažovat i v dalších situacích. Samoobslužné mycí centra jsou ideálním byznys plánem například pro lidi, kteří prodali svůj podnik a přemýšlí, jak peníze zhodnotit a chránit před inflací s minimem personálních nákladů.

Samoobslužné boxy v dobré lokalitě zajišťují dlouhodobý a stabilní příjem. K jejich provozu (potažmo údržbě) přitom stačí jediný zaměstnanec, který se stará o to, aby vše fungovalo jak má. 

Investice do samoobslužné myčky

Kolik stojí samoobslužná myčka a kdy vám začne tato investice vydělávat?

Návratnost investice u samoobslužných boxů záleží především na počtu boxů, které se rozhodnete provozovat. Cena jednoho mycího boxu včetně podlah, konstrukce, podzemních nádrží, zkrátka se vším všudy se pohybuje v rozmezí 1,5-2 milionů Kč. Při pořízení více boxů se náklady na každý další box lehce snižují. 

Samozřejmě je možné pořídit si v začátku jeden až dva boxy a mycí centrum postupně rozšiřovat podle aktuálních možností.

Kdy se vám investice do samoobslužné myčky vrátí?

Zkušenosti našich klientů mluví jasně. 

V případě ideálních podmínek (tj. kvalitní pozemek) se může investice vrátit  už za 3 roky. Obvyklá návratnost investice je u našich zákazníků průměrně 5 let.

Pro co nejefektivnější návratnost investice je důležitá volba správné lokality. Kde mají samoobslužná mycí centra největší tržby?

Jak vybrat lokalitu pro samoobslužnou myčku

Na první pohled se to možná nezdá, ale provozování automyčky je intuitivní byznys. Pozemek se může zdát špatně zastavitelný, to však ve výsledku nevadí. Jediné, na čem při výběru pozemku doopravdy záleží je, aby v okolí bydleli lidé. 

Nejvýdělečnější myčky stojí na sídlištích. Skvělé jsou ale také pozemky, kolem kterých se lidé přesouvají mezi prací a domovem. 

Právě po cestě si často vzpomenou, že o víkendu jedou k babičce a potřebují auto hodit do parády. Pozemky na podobných místech často vydělávají mnohem lépe než myčky u velkých OC (kde fungují spíše tunelové myčky) nebo na dálnici, kde se na mytí auta zastaví jen málokdo.

Další skvělou lokalitou je také mycí centrum u vaší čerpací stanice

Investice do samoobslužné myčky

Zaujala vás možnost investice do samoobslužné myčky? Kontaktujte naše specialisty, kteří s vámi váš podnikatelský plán proberou do nejmenších detailů.