Samoobslužné mycí boxy jsou skvělou podnikatelskou a investiční příležitostí pro podnikatele, kteří chtějí minimum zaměstnanců a starostí. Jak samoobslužná myčka funguje a na co se zaměřit než se pro tuto investici rozhodnete?

Jak funguje samoobslužná myčka

Co to je a jak funguje bezkontaktní samoobslužná myčka

Samoobslužná myčka k čištění auta používá místo kartáčů pouze tlakovou pistoli, která nabízí až 9 mycích programů. Čištění tak může probíhat kompletně bezkontaktně, pouze prostřednictvím vysokého tlaku vody a mycích prostředků.

Samoobslužná myčka ke svému provozu vyžaduje minimum zaměstnanců. Obvykle stačí jen jeden, který se postará o kontrolu a chod mycího centra. 

V dnešní době množství řidičů preferuje samoobslužné myčky, protože si auto rádi myjí sami 

a mají jistotu, že jim mycí linka, o které neví, jak se o ni provozovatel stará, nepoškrábe případně svými kartáči lak.  Auto si také mohou umýt bez čekání a kdykoliv se jim to hodí. 

Stejně jako klasická myčka, i samoobslužná nabízí programy jako je předmytí, které odstraní hrubé nečistoty, voskování i sušení a oplach mineralizovanou vodou. Řidiči také mohou využít služeb jako je vysavač, tepovač koberců atd.

Výhody samoobslužné myčky pro investory – bezúdržbový byznys s možností škálování

Samoobslužná myčka je vhodný byznys model pro podnikatele, kteří chtějí peníze zhodnotit a ochránit před inflací. Bezkontaktní mycí boxy umístěné v kvalitní lokalitě zajišťují stabilní a dlouhodobý příjem s naprostým minimem personálních nákladů (a bez dalších starostí, které se s personálem obvykle pojí). 

Další výhodou je dobrá škálovatelnost. Pokud chcete svůj byznys plán otestovat, nebo momentálně nemáte dostatek zdrojů na velké mycí centrum, můžete si pořídit méně boxů a časem (pokud to pozemek umožní) přidat více. 

Pro maximální výnosnost je nejdůležitější umístit myčku na vhodný pozemek. 

Jak funguje samoobslužná myčka

Co by pozemek pro výdělečnou samoobslužnou myčku splňovat?

Z hlediska výdělečnosti je důležité vybrat místo s velkou fluktuací řidičů. Musí být dobře viditelná s dobrou dopravní přístupností.

Naprosto skvělá lokalita může být například:

  • na místech, kde se lidé přesouvají mezi prací a domovem,
  • poblíž obchodního centra nebo hobby marketu,
  • u čerpací stanice,
  • na sídlištích atd.

Důležité je myslet také na dostatečnou velikost pozemku pro samoobslužné mycí centrum. Například v případě tří mycích boxů byste měli mít k dispozici 450 m2. Samotné boxy přitom zaberou 105 m2, včetně technické místnosti pro uložení technologií potřebných pro provoz myčky a čistírny odpadních vod. 

Pokud nemáte vlastní pozemek a uvažujete o pronájmu, určitě se vyplatí dlouhodobý pronájem minimálně na 10 let. 

Kromě lokality a velikosti pozemku je důležité myslet i na pokrytí inženýrskými sítěmi. Ideální pozemek už obsahuje zdroj napájení, vodovodní přípojku (nebo studnu s dostatečnou kapacitou) a kanalizaci.

Pokud máte pozemek, které nemá připojení na inženýrské sítě, nemusíte věšet hlavu. S jejich zavedením vám v rámci spolupráce pomůžeme. 

Kolik to stojí?

Cena jednoho mycího boxu se pohybuje v rozmezí 1,5-2 milionů Kč. V naší ceně je zahrnuté i veškeré příslušenství: podlahy, konstrukce, podzemní nádrže a vše ostatní, co je pro provoz samoobslužného mycího centra nezbytné. 

V případě pořízení více boxů se pořizovací náklady snižují, což platí i v případě, že se rozhodnete pro pořízení dalších boxů později. 

Jak funguje samoobslužná myčka

Návratnost investice u samoobslužných myček

Rychlá návratnost investice je další výhodou investice do samoobslužné myčky. Průměrná návratnost investice se pohybuje kolem 5 let.  Pokud máte kvalitní pozemek, který se nachází na frekventované lokalitě a nevyžaduje velké stavební zásahy (například budování inženýrských sítí), může se vám investice vrátit už během 3 let

Chcete své finance zhodnotit investicí do mycího centra? Kontaktujte nás

Probereme s vámi vhodnost vašeho pozemku i vše ostatní, co potřebujete ohledně stavby vědět.