Investovat peníze do samoobslužné automyčky je ideálním plánem, pokud chcete podnikat a mít vidinu téměř jistého výdělku. Stejně jako u ostatních investičních a podnikatelských záměrů samotné finance a plán nemusí k úspěchu stačit. Jak (a kde) postavit samoobslužnou automyčku, aby vám začaly investované finance vydělávat co nejrychleji? 

samoobslužné automyčky

Kdy je samoobslužná automyčka jasnou investiční volbou?

V první třetině letošního roku češi dohromady vlastnili 6 630 613 aut a toto číslo každým měsícem narůstá. To je na 10,67 milionů obyvatel poměrně vysoké číslo, které poukazuje na dvě věci: 

  • V Česku máme auta opravdu rádi.
  • Automotive průmysl je u nás opravdu výhodným oborem. 

S automotive průmyslem se pojí i vše kolem servisu a údržby motorových „členů domácnosti”, (samoobslužné) automyčky nevyjímaje. 

Pokud v takové situaci vlastníte vhodný pozemek, automyčka může představovat hotový zlatý důl.

Ideální lokalita pro umístění samoobslužné automyčky

Máte pozemek, který se na první pohled netváří příliš lukrativně? Může jít třeba o příliš malé místo poblíž obchodního centra, příliš blízko silnice nebo, v tom nejlepším případě, přímo u vaší vlastní čerpací stanice. 

Zmíněné lokality jsou pro samoobslužnou automyčku naprosto skvělé. Například myčka u čerpací stanice může zvýšit celkové tržby až o 15 % (!) a navíc nevyžaduje téměř žádný zásah do terénu (inženýrské sítě, přístupová cesta atd.).

Investice do myčky se však vyplatí i v případě, že svůj vlastní pozemek nemáte. Samoobslužná automyčka se vyplatí i v případě dlouhodobého (10 a více let) pronájmu.

Výhody samoobslužné myčky jako investice: Rychlá návratnost s minimem personálních nákladů 

Proč uvažovat zrovna o samoobslužné automyčce? Hlavním důvodem je rychlá návratnost investice. Pokud máte pozemek s přístupovou cestou a zavedenými inženýrskými sítěmi, mohou se vám vložené prostředky vrátit už během tří let. Našim klientům se investice v průměru vrací do pěti let.

Mnozí podnikatelé si tuto investici vybírají i z dalšího důvodu. Samoobslužná myčka vyžaduje minimum práce. Zákazníci se u ní obslouží sami a k obsluze tak stačí jeden zaměstnanec, který se postará o její provoz. To znamená minimum personálních nákladů i starostí, což je oproti jiným podnikatelským záměrů pro mnohé podnikatele a investory skutečně velkým benefitem. 

samoobslužné automyčky

Váháte? Kontaktujte nás. Posoudíme váš pozemek a pomůžeme vám s veškerou administrativou

Pokud váháte, jestli je váš pozemek pro automyčku ideální, nebo máte kolem této investice jiné obavy či otázky, kontaktujte nás. Náš obchodní zástupce se s vámi spojí a nejen, že vám odpoví na vše, co potřebujete kolem samoobslužných myček vědět, ale také posoudí váš pozemek a pomůže vám s veškerou administrativou, která se stavbou pojí.