Je bezkontaktní automyčka vhodná investice pro každého? Přemýšlíte do čeho investovat peníze z podnikání, ale už se nechcete starat o další zaměstnance? V podobném případě stojí za to zvážit investici do bezkontaktní automyčky, která nabízí poměrně jistou návratnost investice při minimálních personálních nákladech.

bezkontaktní automyčka

Kdy (a komu) se bezkontaktní automyčka vyplatí?

Jeden kompletní box bezkontaktní automyčky (včetně podlah, konstrukce apod.) stojí přibližně 1,5-2 milionu korun. Jedná se o poměrně velkou investici, ke které ještě musíte připočítat vhodný pozemek a jeho případné úpravy.

Na druhou stranu investice do samoobslužné myčky má poměrně rychlou návratnost, která se v průměru pohybuje kolem 5 let (samozřejmě záleží na faktorech, jako je umístění mycího centra, počet boxů atd.). 

Investice do bezkontaktní automyčky se vám tak rozho vyplatí v případě, že vlastníte pozemek na místě, kde se pohybuje větší množství řidičů. 

Nejvhodnějším místem je např. pozemek v blízkosti sídliště nebo u čerpací stanice. Výhodná je také automyčka poblíž nákupní zóny nebo obchodního centra nebo na místech, kudy lidé jezdí z práce. Naopak bezkontaktní automyčka u dálnice se příliš nevyplatí. 

Pro koho je tedy investice do bezkontaktní myčky nejzajímavější?

  • Lidem s dobře dostupným pozemkem.
  • Provozovatelům čerpacích stanic, kteří chtějí zvýšit svůj obrat.
  • Podnikatelům po prodeji podniku s potřebou ochránit majetek před inflací.
  • Lidem, kteří chtějí zajímavý investiční projekt s minimálními personálními náklady. 

Bezkontaktní automyčka vám zajistí dlouhodobý a stabilní příjem. K samotnému provozu stačí jediný zaměstnanec, který se postará o pravidelnou údržbu boxů. 

bezkontaktní automyčka

Bezkontaktní automyčka u čerpací stanice zvyšuje útratu i zákaznickou loajalitu 

Chcete zvýšit obrat vaší čerpací stanice? Právě bezkontaktní automyčka (klidně v kombinaci s portálovou myčkou) může zvýšit tržby až o 15 %! Pozemek u čerpací stanice také vyžaduje minimální zásahy do terénu. Jedná se tak o velmi lukrativní investici. 

Vyplatí se investice i bez vlastního pozemku?

Přemýšlíte o bezkontaktní automyčce, ale nemáte vhodný pozemek? Pozemek pro stavbu mycího centra nemusíte vlastnit, často se vyplatí přemýšlet i o dlouhodobém pronájmu.

Pokud tuto možnost zvažujete, kromě samotné lokality a ceny pronájmu se zaměřte také na jeho délku. Abyste měli jistotu rentability, smlouva by měla být minimálně na dobu 10 let. 

Zaujala vás možnost investice do bezkontaktní automyčky a uvažujete o její realizaci?  Kontaktujte naše specialisty, kteří vás nasměrují k výběru toho nejlepšího řešení.

bezkontaktní automyčka